strony internetowe
tworzenie stron
Blog  »  Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Jedną z usług naszeja Agencji Reklamowej Vizion Studio jest pozycjonowanie stron internetowych. Jest to obecnie bardzo znana i powszechna metoda reklamy swojej firmy. Mimo to, od wielu klientów dostajemy wiele zapytań dotyczących pozycjonowania. Czym zatem jest pozycjonowanie stron internetowych? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie!

 

Internet stał się przestrzenią, w której z łatwością można odnaleźć niemal wszystkie interesujące użytkownika informacje. Może on sprawdzić wyniki meczu, wyniki lotto, zrobić zakupy w internetowych sklepach, zapisać się na wizytę lekarską, zapoznać się z bieżącymi wiadomościami z kraju i ze świata oraz przeczytać interesujące artykuły – wiedza na wyciagnięcie ręki. Jest więc jak najbardziej wskazane, aby w przestrzeni internetowej funkcjonowała także strona internetowa Twojej firmy. Jednak, posiadanie strony internetowej nie zawsze wystarcza, zwłaszcza jeżeli działasz w branży, w której konkurencja jest spora, albo jeżeli Twoje produkty lub usługi można zaliczyć do niszy. Posiadając stronę internetową warto wdrożyć jej pozycjonowanie – w jakim celu? Aby jak najwięcej osób mogło na nią trafić!

 

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to szereg działań, których celem jest zwiększenie widoczności Twojej strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Co to oznacza? Wyjaśnijmy to na przykładzie.

Przykładem może być np. gabinet stomatologiczny (ale tak naprawdę, moglibyśmy wstawić tu dowolny biznes/firmę). Wyobraźmy sobie, że dentysta prowadzący własną praktykę lekarską w Warszawie, chce zareklamować swój gabinet. Zdecydował się na stronę internetową i jest przekonany, że dzięki temu zwiększy grono swoich pacjentów. Oczywiście, strona internetowa bardzo pomaga w promocji swojego biznesu, o czym pisaliśmy w artykule Jak strona www wpływa na sprzedaż Twoich usług, jednak bez pozycjonowania jej potencjał nie zostanie wykorzystany. W końcu, w Warszawie jest wiele gabinetów stomatologicznych i każdy z nich posiada własną stronę internetową. Które z nich wyświetlą się jako pierwsze i dlaczego? Aby to wyjaśnić, należy zrozumieć mechanizm wyszukiwania.

 

Mechanizm i wyniki wyszukiwania

Klienci szukający dentysty przy pomocy inetrnetu, zapewne będą wpisywali do wyszukiwarki hasła takie jak: dentysta w Warszawie, najlepszy stomatolog w Warszawie, tani stomatolog Warszawa. Po wpisaniu jednego z tych, lub podobnego hasła, wyświetla się lista stron internetowych. Najczęściej pierwsze strony to płatne wyniki wyszukiwania (aby firma się tam wyświetlała, należy dodatkowo zapłacić). Kolejne wyniki wyszukiwania nazywane są naturalnymi wynikami. Pozycja, na której wyświetli się strona przykładowego gabinetu stomatologicznego, zależy od wielu czynników, a głównym jest pozycjonowanie. Im lepiej wypozycjonowana strona internetowa na konkretne frazy, tym wyżej w wynikach wyszukiwania się znajdzie. Biorąc pod uwagę, że niewielu internautów sprawdza kolejne strony wyszukiwania, w Twoim interesie jest to, aby znaleźć się na pierwszej stronie (top 10, top 3).

Pozycjonowanie strony internetowej powoduje, że znajduje się ona wysoko na liście wyszukiwania, a to znacznie zwiększa szanse na większa liczbę odwiedzin potencjalnych klientów.

 

Pozycjonowanie to długotrwały proces

Decydując się na pozycjonowanie strony www należy zdawać sobie sprawę, że nie jest to jednorazowe działanie, a długotrwały proces. Skutki pozycjonowania zależne są od wielu rzeczy, np. od konkurencyjności frazy. Mogą pojawić się po kilku tygodniach, ale też po kilkunastu. Na pewno nie pojawią się od razu. Profesjonalne działania specjalistów SEO prowadzone są na bieżąco, a rezygnacja z pozycjonowania w chwili, kiedy strona znajduje się wysoko w wynikach wyszukiwania może poskutkować znaczącym spadkiem miejsca.

W sytuacji, kiedy strona wyświetla się np. w TOP3, zainteresowanie produktami i usługami firmy bardzo wzrasta. Dlatego właściciele form odczuwający jednocześnie wzrost dochodów, zazwyczaj nie rezygnuje z pozycjonowania strony.

 

Od czego zależy popularność strony

Aby strona internetowa znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwania, musza zostać spełnione pewne warunki. Przede wszystkim liczy się doświadczenie firmy specjalizujące się w pozycjonowaniu marki/produktu oraz wykorzystywane przez nią narzędzia. Ważna jest również zawartość strony oraz jej poprawne działanie. Pomocne będą unikalne treści na stronie, regularne ich dodawanie, uzupełnienie słów kluczowych np. w nagłówkach, szybkość ładowania strony, responsywność. Wyszukiwarki internetowe, w tym najbardziej znana wyszukiwarka Google, promuje i docenia te strony, które cieszą się popularnością wśród internautów. Im więcej odwiedzin na Twojej stronie, tym będzie ona wyżej w wynikach wyszukiwania.

Wiemy, że dla osób niezwiązanych z marketingiem internetowym, wszystkie te kwestie mogą wydawać się skomplikowane. I właśnie dlatego możesz liczyć na nas – profesjonalistów, którzy wykorzystują swoje umiejętności, aby pomóc Twojemu biznesowi. Współpraca z Vizion Studio opiera się na wzajemnym szacunku, zaufaniu i transparentności działań. Opłaty za nasza pracę naliczymy dopiero wtedy, gdy Twoja witryna znajdzie się w czołówce wyników wyszukiwania na wybrane frazy. Umożliwiamy dowolną zmianę i edycję fraz podczas trwania umowy. Pamiętaj, że w budowaniu marki najlepiej sprawdza się kompleksowa reklama – zarówno działania w internecie, jak i klasyczne formy reklamy i my właśnie tak staramy się działać!

 

 

 

Mińsk Mazowiecki Agencja Reklamowa