strony internetowe
tworzenie stron
Blog  »  Gadżety reklamowe – podpowiadamy dlaczego warto je stosować

Gadżety reklamowe – podpowiadamy dlaczego warto je stosować

Jesteś właścicielem firmy i zastanawiasz się, w jaki sposób poprawić wizerunek swojej firmy? Chciałbyś dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów dobrze się im kojarząc? Wszystko to jest możliwe do osiągnięcia poprzez oferowanie wysokiej jakości usług i produktów oraz wstosowanie najlepszych praktyk marketingowych i reklamowych – do takich właśnie praktyk należy wykorzystywanie gadżetów reklamowych.

 

 

W naszej Agencji Reklamowej Vizion Studio oferujemy bardzo szeroki wybór gadżetów reklamowych. Nie oznacza to jednak, że namawiamy naszych klientów do skorzystania z nich wszystkich. Jesteśmy zdania, że gadżety reklamowe należy dopasować do odbiorcy, sytuacji, a przesada w ich ilości, nie jest wskazana. Odpowiednie dopasowanie rzetelnie i estetycznie wykonanych gadżetów reklamowych może przełożyć się na wzmocnienie pozycji firmy, poprawę wizerunku i pozyskanie nowych klientów.

 

Gadżety reklamowe – element budowania wizerunku firmy

Gadżety reklamowe i materiały promocyjne pełnią istotną rolę w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Przede wszystkim pozwalaj na skrócenie dystansu pomiędzy firmą a klientem, są miłym gestem, który na pewno zostanie zapamiętany. Gadżety reklamowe mogą sprawić obdarowanemu klientowi radość, ale zapewniają mu również realną korzyść. Klient czuje się też doceniony.
 

Gadżety reklamowe są także nośnikiem reklamy i to reklamy niskobudżetowej. Gadżet reklamowy nie jest plakatem, który zniknie ze słupa ogłoszeniowego po kilku dniach lub tygodniach, nie jest  ulotką, która może znaleźć się w koszu, ale jest to np. koszulka, kubek, czapeczka czy długopis, a więc są to rzeczy użyteczne, które podczas użytkowania reklamują biznes.
 

Korzyści wynikające z używania gadżetów reklamowych

 • Pomagają w budowaniu wizerunku firmy – każda firma, bez względu na swój status, wielkość i czas istnienia, musi wciąż dbać o wizerunek swojej firmy. Gadżety reklamowe niewątpliwie w tym pomagają. Oczywiście powinny być jedną z wielu składowych w budowaniu wizerunku, jednak nie powinno ich zabraknąć.
 • Budują pozytywne relacje – budowanie pozytywnych relacji pomiędzy firmą a klientem wcale nie jest łatwe. Warto zapytać samego siebie: ile znam firm, które dbają o swoich klientów, ale też pracowników? Czy w większości przypadków nie jest tak, że relacje kończą się na dokonaniu transakcji? Jeżeli chcesz, aby Twoja firma postrzegana była jako przyjazna dla klienta, warto zadbać o gadżety reklamowe.
 • Dalekosiężna reklama – bardzo często zdarza się, że gadżety reklamowe, zwłaszcza te rzetelnie wykonane i użyteczne, są wykorzystywane na co dzień przez obdarowanego – zyskujesz więc dodatkową reklamę!
 • Motywacja pracownika – pracownik liczy przede wszystkim na szacunek i na godne wynagrodzenie. Jednak, możesz dać swojemu pracownikowi znacznie więcej, poprawiając Wasze relacje  i jednocześnie zwiększając jego motywację do działania. Pracownik powinien mieć możliwość korzystania z różnorodnych gadżetów reklamowych zarówno w firmie, jak i poza nią. Rozpowszechnianie produktów nawiązujących do Twojego biznesu jest naprawdę korzystne!
   

Najczęściej wykorzystywane gadżety reklamowe

 W naszej agencji przygotowujemy wiele gadżetów reklamowych, które spełniają zasadnicze funkcje:

 • są nośnikiem subtelnej i nienachalnej reklamy,
 • nasuwają skojarzenia z reklamowaną marką,
 • są użyteczne i praktyczne,
 • starannie i rzetelnie wykonane, tak aby korzystanie z nich sprawiało przyjemność.
   

Najczęściej nasi klienci zamawiają u nas długopisy oraz ołówki, ale też kubki, smycze, podkładki i breloki. Jednak to tylko niewielka grupa produktów, które mamy w ofercie dla naszych klientów biznesowych. Pamięć USB, parasole reklamowe, balony z nadrukiem, maskotki, plecaki, torby, zegary ścienne, płyty z nadrukiem, a także słodycze – wszystko to możesz zamówić właśnie u nas!
 

W jakich sytuacjach przydają się gadżety reklamowe?

Z gadżetów reklamowych można korzystać z wielu różnych sytuacjach biznesowych. Czasem zdarzy się to podczas dokonywania transakcji, a czasem podczas reklamowania swojego biznesu. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych sytuacji, w których gadżety reklamowe będą niezbędne, potrzebne lub po prostu pożądane i warto je ze sobą zabrać.
 

Po pierwsze, targi i konferencje – na tego typu spotkaniach mamy możliwość bezpośredniego kontaktu z naszymi potencjalnymi klientami lub z klientami i kontrahentami, z którymi już współpracujemy. Odpowiednie przygotowanie stoiska jest jednym z kluczowych elementów na takich imprezach. Powinno rzucać się w oczy i być zachęcające. Jakie gadżety można wykorzystać? Z pewnością teczki, długopisy, słodycze, notesy, ale też balony czy koszulki – wiele zależy od rodzaju i charakteru spotkania.
 

Targi i konferencje to również bardzo dobra okazja na wręczenie zainteresowanym naszymi usługami drobnych podarunków. Na targach najlepiej sprawdzają się paczuszki prezentowe, w których znajdą się długopisy z notesami, słodycze reklamowe czy też pamięć USB wraz ze smyczą.
 

Po drugie, podarunek do większego zamówienia – klientów warto zachęcać do zrobienia zakupów właśnie u nas. Jednym z pomysłów marketingowych jest dołączanie do zamówień powyżej pewnej kwoty, drobnych upominków. To już od Ciebie, od specyfiki Twojej marki i preferencji klientów zależy, czy będą to słodycze, kalendarz ścienny, czy maskotka. Jedno jest pewne – klienci doceniają takie gesty!
 

Po trzecie, prezenty z okazji świąt – niektóre firmy przed świętami wysyłają do swoich stałych klientów i partnerów biznesowych drobne prezenty. Wśród nich jak najbardziej mogą znaleźć się gadżety reklamowe!
 

Po czwarte, konkursy w social mediach – zadaniem konkursów w social mediach jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na produkty i usługi firmy, rozszerzenie reklamy o nowych klientów i użytkowników. Rozdanie upominków w konkursie zatem nie tylko spowoduje radość u obdarowanego, ale realnie wpłynie na rozreklamowanie biznesu. 
 

Być może posiadasz inny pomysł na rozpowszechnianie  gadżetów. Być może chodzą Ci po głowie niestandardowe rozwiązania? Być może chciałbyś, abyśmy przygotowali dla Ciebie coś specjalnego? Skontaktuj się z nami! Chętnie Ci pomożemy – możesz liczyć na nasze wsparcie i doświadczenie!

Mińsk Mazowiecki Agencja Reklamowa