strony internetowe
tworzenie stron
Blog  »  Litery reklamowe – czym są, z czego je wykonujemy i czy warto? Cz. 2

Litery reklamowe – czym są, z czego je wykonujemy i czy warto? Cz. 2

W poprzedniej części opisaliśmy litery z PCV, plexi oraz styrodurru. W tej części przedstawimy jeszcze bardziej trwałe materiały – stal nierdzewna, aluminium mosiądz oraz popularnego od pewnego czasu dibondu. 


Jeżeli zależy nam na bardzo trwałych rozwiązaniach, jako materiał należy wybrać stopy metali. To one gwarantują długotrwały efekt. Za nie znacznie wzrasta jednak cena. Wykonanie napisu jest bowiem znacznie trudniejszym zadaniem. 

•    Litery ze stali nierdzewnej – to rozwiązanie bardzo trwałe, eleganckie, ale drogie. 
•    Litery z aluminium –  odporne na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferycznie. Bardzo dobrze się prezentuje. 
•    Litery z mosiądzu – bardzo eleganckie, trwałe, odporne. Będą się doskonale prezentować. Świetny wybór do miejsc prestiżowych, ale nie tylko. Jeżeli chcesz, aby Twoja firma była naprawdę dobrze kojarzona, litery z mosiądzu doskonale się sprawdzą. 

Jeszcze innym rozwiązaniem, popularnym w ostatnich latach, są litery wykonane dibondu. Co to takiego? Jest to płyta kompozytowa – połączenie kilku warstw aluminium. Wiele agencji reklamowych oferujących wykonanie liter przestrzennych poleca właśnie ten materiał. Dlaczego? Bo oprócz trwałości, cechuje go jeszcze lekkość oraz łatwość przy obróbce. Świetnie radzi sobie z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Oczywiście litery przestrzenne mogą być wykonane również z drewna – wyglądają wtedy bardzo oryginalnie. Często litery takie wykorzystywane są jednak wewnątrz budynków, albo pod zadaszeniami. 


No dobrze – a teraz zapytajmy, czy w ogóle warto? 

Wiadomo, przy każdej inwestycji reklamowej trzeba zadać sobie pytanie, czy warto w to inwestować, czy może lepiej wybrać coś tańszego. Cóż, nie możemy powiedzieć, że nie warto inwestować w litery przestrzenne. Dlaczego? To proste – dla jednych będzie to reklama doskonała, która znacznie poprawi wizerunek firmy, dla innych będzie to spory wydatek, który wcale nie zachęci klientów, bo np. większa ich część to klienci robiący zakupy wirtualnie. To, czy litery przestrzenne mają dla konkretnego biznesy sens, muszą rozstrzygnąć właściciele tych biznesów – z naszej strony oferujemy profesjonalną pomoc przy wyborze najbardziej odpowiedniego materiału, a także przy wykonaniu projektu i realizacji. Naszą pracę wykonujemy rzetelnie, działając zawsze na korzyść klienta. 


Zalety (zadania) liter przestrzennych/reklamowych: 

•    Budowanie wizerunku firmy – litery reklamowe pozwalają firmie odznaczyć się na tle konkurencji, np. poprzez swoją oryginalność, wygląd. 
•    Oryginalne oznaczanie swojej firmy – można zrezygnować z klasycznych szyldów, na rzecz ciekawszego rozwiązania. 
•    Wiele możliwości – nowoczesne technologie, możliwości skomplikowanej obróbki w połączeniu z dobrze dobranym materiałem, umożliwiają stworzenie liter o wyjątkowych kształtach.
•    Duża estetyka – litery mogą wyglądać bardzo ciekawie, mogą być malowane, podświetlane na wiele sposobów, mogą mieć najróżniejsze wzory. 

Litery przestrzenne nadają się nie tylko do zastepowania szylsów reklamowych i tworzenia haseł dla firm. Mają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą być wykorzytywane przez osoby prywatne lub przez firmy tworzące np. produkty dla dzieci. Litery reklamowe, przestrzenne mogą zdobić produkty dziecięce, można tworzyć z nich ciekawe napisy, które znajdą swoje zastosowanie w domach prywatnych. 

O czym zatem pamiętać, decydując się na litery reklamowe? Przede wszystkim o naszych potrzebach i funduszach. O tym, gdzie napis zostanie umieszczony.  Następnie o wyglądzie liter, dobrym projekcie i wyborze odpowiedniego materiału. Niemniej ważne jest również doświadczenie firmy wykonującej zlecenie, jej doświadczenie w tym temacie i już zrealizowane projekty. 

Jeżeli jesteś zainteresowany literami przestrzennymi, zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie o tym porozmawiamy, przedstawimy Ci nasz punkt wodzenia, doradzimy, przygotujemy cennik. Jesteśmy dla Ciebie!
 

Mińsk Mazowiecki Agencja Reklamowa