strony internetowe
tworzenie stron
Blog  »  Skuteczna reklama dla firmy lokalnej cz. 2

Skuteczna reklama dla firmy lokalnej cz. 2

Rodzaje kampanii reklamowych dla firm lokalnych 

W poprzednim artykule Skuteczna reklama dla firmy lokalnej cz. 1 Czym jest kampania reklamowa dla firmy lokalnej? Przybliżyliśmy temat reklamy lokalnej oraz tego, w jaki sposób jest dobierana i po co się ja stosuje. Poniżej kilka informacji o rodzajach kampanii reklamowych, które najlepiej sprawdzają się na mniejszym terytorium. Zapraszamy do lektury! 
 

Stworzenie strony internetowej 

Być może słyszałeś powiedzenie, że jeśli Twojego biznesu nie ma w sieci, to tak, jakby nie było go w ogóle. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ większość konsumentów używa dziś komputerów i telefonów z dostępem do Internetu, w którym szukają informacji na temat interesujących ich ofert. Jeżeli nie znajdą tam Ciebie, nie skorzystają z Twojej oferty i wygra firma konkurencyjna, która postawiła na stworzenie strony internetowej. Wykonanie bardzo prostej strony internetowej nie wiąże się dziś z bardzo wysokimi kosztami. Strona może być bardzo prosta i mieć nawet wygląd zwykłej wizytówki. Ważne, aby klienci dowiedzieli się o istnieniu Twojej firmy, znali kontakt do firmy i bardziej lub mniej dokładnie zapoznali się z asortymentem lub oferowanymi usługami. 

Pozycjonowanie strony internetowej 

Aby strona www była jeszcze lepiej widoczna w sieci, warto zainwestować w pozycjonowanie. Zaleca się, aby pozycjonowanie strony było ciągłe (jest to proces), ale oczywiście można stronę pozycjonować również czasowo, sprawdzając, czy po kilku miesiącach pracy agencji reklamowej, skutki pozycjonowania są zadawalające, czy lepiej z tej reklamy zrezygnować. Pozycjonowaniem powinny zajmować się profesjonaliści, którzy znają się na algorytmach i wiedzą, jaką drogę pozycjonowania obrać, aby była bezpieczna i jak najbardziej korzystna dla konkretnego biznesu. W naszej Agencji Vizion studio oferujemy zarówno tworzenie stron www, jak i pozycjonowanie stron internetowych. 

Profil Google Moja Firma 

Algorytmy wykorzystywane do wyszukiwania w Internecie tworzone są w taki sposób, aby jak najlepiej odzwierciedlały potrzeby klienta poszukującego produktów i usług. Dlatego, wymyślono wiele profili, które mają ułatwić wyszukiwania firm w sieci. Jednym z nich jest wizytówka Google Moja Firma. To między innymi dzięki niej możemy wyszukać lokalne biznesy, np. stacje benzynowe w okolicy, sklepy papiernicze, baseny, kluby fitness czy inne punkty usługowe. Kompletne uzupełnienie swojego profilu daje dużo możliwości. Dodanie zdjęcia, szczegółowego opisu swojej firmy i oferowanych produktów, godziny otwarcia, dokładny adres oraz wszelkie kontaktowe dane, pozwolą potencjalnym klientom na szybki odpowiednio uzupełniony profil pozwoli również na wyświetlenie twojego biznesu na Mapach Googla, co jeszcze bardziej ułatwi odnalezienie Twojego punktu w okolicy. 

Reklamy PPC 

Reklamy PPC to kolejny sposób na reklamę internetową dla firmy lokalnej, działającej na niewielkim terytorium. Jak ona działa? Specjalne algorytmy w taki sposób kierują reklamę, aby była jak najbardziej korzystna, a więc aby wyświetlała się wyłącznie na  danym terytorium. Oznacza to, że reklama będzie widoczna dla osób mieszkających lub pracujących w okolicy Twojej firmy lub będących akurat w okolicy np. przejazdem. To naprawdę dobre rozwiązanie, ponieważ reklama trafia do odbiorcy zainteresowanego, a nie w próżnię. W ten sposób jest o wiele większa szansa na zdobycie nowych klientów. 

Szyldy reklamowe 

Oprócz innowacyjnych rozwiązań internetowych, warto również inwestować w tradycyjną reklamę. Na małym terytorium warto reklamować się za pomocą reklamy widzialnej zewnętrznej, a więc różnego rodzaju szyldów reklamowych. W naszej ofercie posiadamy bogatą ofertę szyldów wykonywanych na płytach PCV. Oferujemy również dibond oraz Styrodur. Oprócz szyldów reklamowych oferujemy również oznakowanie witryn przy pomocy folii OWV, folii mrożonych oraz monomerycznych. Dobrym rozwiązaniem są również kasetony świetlne SLIN, jednostronne oraz dwustronne, a także banery reklamowe, siatki mesh i billboardy. 

Reklama na samochodzie – oklejanie samochodu 

Jeżeli posiadasz samochód firmowy, którym dowozisz towar lub obsługujesz klientów, być może warto rozważyć możliwość oklejenia auta folią reklamowa, która dodatkowo zabezpieczy samochód. Wszystkie najważniejsze informacje na temat oklejania samochodów znajdziesz na Vizion Vrap, a na blogu przeczytasz, dlaczego jest to dobre rozwiązanie reklamowe dla firm. 

Oczywiście nie warto decydować się od razu na wszystkie warianty. W dobrej agencji reklamowej pracują specjaliści, którzy potrafią doradzić najlepsze rozwiązanie na podstawie rozmowy i oczekiwań klienta. Z biegiem czasu reklamę można rozszerzać, zgodnie z potrzebami i rozwojem firmy. 

W razie jakichkolwiek pytań lub chęci skorzystania z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz na naszej stronie lub do kontaktu osobistego lub telefonicznego. Chętnie odpowiemy na pytania i przygotujemy wstępną strategie działania. Możesz nam zaufać! Przeprowadziliśmy naprawdę wiele skutecznych kampanii reklamowych! 


Jak możesz się z nami skontaktować?  Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 664 924 592 oraz e-mail: biuro@vizionstudio.pl. Nasza siedziba znajduje się Mińsku Mazowieckim. Zapraszamy! 
 

Mińsk Mazowiecki Agencja Reklamowa