strony internetowe
tworzenie stron
Blog  »  Szablon Allegro a skuteczność sprzedaży Cz. 1

Szablon Allegro a skuteczność sprzedaży Cz. 1

W ofercie naszej Agencji Reklamowej znajduje się możliwość wykonania dla naszych klientów szablonu sprzedażowego Allegro. Zdecydowaliśmy się na tę usługę, ponieważ wiemy, że dobrze zaprojektowany szablon ma znacznie i może pomóc w skutecznej sprzedaży produktu, a wielu naszych klientów posiada sklepy online oraz zajmuje się sprzedażą na portalu Allegro. 

 

Zanim dokładnie przyjrzymy się temu, jaką rolę spełnia szablon Allegro, warto w ogóle zapoznać się z samym zagadnieniem – czym on jest i jak powinien wyglądać? 

Szablon Allegro – czyli właściwie co? 

Allegro jest jedną z najbardziej znanych platform sprzedażowych. Zna ją chyba każdy Polak – jeżeli nie robił na niej zakupów lub nie wykorzystywał jej do sprzedaży, to z całą pewnością o niej słyszał. Szablon na Allegro to nic innego jak wygląd strony sprzedażowej klienta. Strona może być klasyczna, a więc taka jaką oferuje to Allegro, ale może też przyciągać wzrok, może odróżniać się od innych i mieć wiele indywidualnych cech, które pozwolą być rozpoznawalnym sprzedawcą na Allegro. Pamiętajmy, że badania wskazują iż większość populacji to wzrokowcy – zwracają oni uwagę zwłaszcza na to co widzą, dlatego indywidualnie przygotowany szablon, z całą pewnością nie tylko zachęci ich do dokonania zakupów, ale również powoli zapamiętać ciebie jako sprzedawcę na przyszłość. Oczywiście oryginalność oraz estetykę wykonania szablonu docenią również inni odbiorcy i użytkownicy Allegro. 

Najważniejsze informacje dotyczące szablonu Allegro 

•    szablon powinien być wyrazisty, estetycznie wykonany,
•    szablon powinien kojarzyć się z marką, wspomagać jego reklamę 
•    szablon powinien być nienaganny pod względem technicznym, powinien posiadać wszystkie ważne elementy i boxy
•    szablon powinien przedstawiać w sposób przejrzysty wszystkie najważniejsze dla odbiorcy/klienta informacje 

Jak powinien wyglądać szablon Allegro? 

Szablon Allegro powinien być przede wszystkim spójny. Każdy z klientów powinien szybko odnaleźć na szablonie wszelkie ważne dal niego informacje. Z punktu widzenia reklamy, jednym z najważniejszych elementów na szablonie jest logo oraz banner, które poinformują klientów, z jaką firma/marką mają do czynienia. Logo i banner sprawiają, że klienci zapamiętują firmę. Nie bez znaczenia jest również estetyka wykonania oraz spójność grafiki banneru z całą identyfikacją wizualną firmy – wszystkie te elementy powinny być spójne. 

Kolejną ważną rzeczą jest podlinkowane różnych treści i zakładek. Najczęściej są to takie zakładki jak: strona o mnie, komentarze, kontakt oraz lista oferowanych produktów. Kolejnym ważnym elementem  są wartościowe dla klienta informacje lub informacje, które muszą się pojawić, np. regulamin, rodzaj wysyłki, koszty wysyłki, czas dostawy, kontakt ze sprzedającym. Opis produktu, jego zdjęcia to kolejne elementy, które powinny się pojawić na szablonie. 

Czy jest to przepis na idealny szablon? Niestety nie. Najlepsze szablony powstają przy ścisłej współpracy zlecającego i firmy wykonującej. Bardzo często wykonanie dobrego szablonu to kwestia bardzo indywidualna, wymagająca idealnego dopasowania do prowadzonej działalności, dlatego każdy z ww. elementów może ulec zmianie, można również wprowadzić inne. 
 

Mińsk Mazowiecki Agencja Reklamowa